Gdzie ustawić stół z krzesłami w salonie?

Stoły i krzesła to zestawy, które bardzo często i chętnie umieszczamy w domowym salonie. W ten sposób jestesmy w stanie stworzyć w nim dedykowaną przestrzeń jadalnianą oraz zwiększyć jego funkcjonalność. Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie właściwie ustawić taki zestaw w salonie, aby miejsce to wciąż było przestronne, a sam zestaw mógłby być maksymalnie efektywnie wykorzystywany. Jest wiele modeli aranżacyjnych salonów ze stołami, a w tym tekście chcemy przedstawić kilka możliwości.

W przypadku wyspowej kuchni otwartej na salon, jedną z opcji może być postawienie stołu bezpośrednio do wyspy. Wówczas robimy to krótszym bokiem stołu i automatycznie wykluczamy z użytkowania tą część. Z drugiej strony w przypadku takiej potrzeby, stół możemy odstawić od wyspy i wówczas może korzystać z niego jedna osoba więcej. Klasyczne prostokątne stoły dostawione do wyspy pozwalają na wygodne użytkowanie przez pięć osób, co powinno być wystarczające dla większości rodzin. To co ważne to fakt, że takie ustawienie stołu możliwe jest tylko w przypadku prostokątnych lub kwadratowych blatów.

Jakie jeszcze mamy możliwości?

Innym wariantem ustawienie stołu w salonie będzie klasyczna wyspa. Wówczas stół umieszczany jest w wolnej przestrzeni, a wokół niego ustawione są krzesła. Zdecydowanie to opcja, która sprawdzi się w większych salonach, gdzie dysponujemy odpowiednią przestrzenią. Na koniec pokój dzienny wciąż powinien pozostać przestronny, więc koniecznie o to zadbajmy. W przypadku ustawienia wyspowego dobrze będą czuły się w nim zarówno stoły o prostokątnych blatach, stołu o owalnych zakończeniach lub klasyczne okrągłe modele. Pod kątem subtelności i delikatności, te ostatnie będą pasowały znacznie lepiej.

Jeszcze innym ustawieniem stołu w salonie może być dosunięcie go bezpośrednio do jednej ze ścian. To również rozwiązanie typowe dla kwadratowych lub prostokątnych blatów, a dosunięcie do ściany, podobnie jak w przypadku wyspy, ogranicza użytkowanie stołu z jednej strony. Mimo wszystko prostokątne stoły są bardziej ustawne, dlatego możemy je odsunąć od ściany i w ten sposób uwolnić dodatkową część stołu do codziennego użytku. Niezależnie od tego, jak ustawimy stół z krzesłami w naszym salonie, warto znaleźć w nim dla nich miejsce.

Możesz również polubić…