Stoły i krzesła ogrodowe

Odpowiednie dobranie mebli do ogrodu to zawsze duże wyzwanie, które wymaga dobrego przygotowania oraz rozważenia wielu opcji. Z jednej strony każdemu zależy na niebanalnym designie, z drugiej na funkcjonalności oraz odporności na działanie czynników atmosferycznych elementów wyposażenia ogrodu. Co powinno znaleźć się w nowoczesnym ogrodzie, z jakiego materiału powinny być wykonane te elementy oraz jak stworzyć niepowtarzalny, stylowy ogród?

W każdym ogrodzie powinny znaleźć się stoły i krzesła. Wybierając je należy rozważyć dla ilu osób powinno znaleźć się przy nich miejsce, jak wiele mamy miejsca w naszym ogrodzie oraz w jakim stylu chcielibyśmy urządzić swoją przestrzeń. Najważniejszą rolę odgrywa jednak materiał, z którego wykonane zostały te meble. Poznaj kilka możliwości i wybierz odpowiednią dla siebie.

Materiał, z jakiego wykonane zostały meble

Drewniane stoły i krzesła do ogrodu to klasyka, która zawsze doskonale się sprawdza. Meble są wytrzymałe, dobrze się prezentują, a do tego podkreślają naturalny charakter ogrodu. Jeśli zależy ci na klasycznym, funkcjonalnym ogrodzie są one doskonałym wyborem.

Metalowe meble to kolejna propozycja, która jest szczególnie wytrzymała oraz może pozostać w niezmienionej kondycji przez długie lata. Dobrze zaimpregnowane, metalowe meble nie rdzewieją, dlatego można je przechowywać nawet w okres zimowy na zewnątrz.

Stoły i krzesła wykonane z różnorodnych tworzyw sztucznych to nieskończona ilość możliwości. Niektóre z nich swoim wyglądem przypominają meble naturalne, inne przyjmują futurystyczne kształty, a jeszcze inne zupełnie odwrotnie. Plastikowe stoły i krzesła mają bardzo jedną ważną zaletę – są lekkie, dlatego można ustawiać je na wiele sposobów.

Styl ogrodu, a meble – jak stworzyć niepowtarzalną przestrzeń na zewnątrz?

Stylistyka ogrodu jest niemniej ważna jak aranżowanie wnętrz. Dokładnie zaplanuj jak miałaby wyglądać twoja przestrzeń, czego od niej oczekujesz i jakie meble są do tego potrzebne. To bardzo pomocne przy wyborze poszczególnych modeli.

Możesz również polubić…